Konstrukcje stalowe

W budownictwie przemysłowym oraz mieszkaniowym stosuje się konstrukcje stalowe jako szkielet konstrukcyjny. Odpowiednie projektowanie budynków wiąże ze sobą przygotowanie stalowych szkieletów, na których wziosą się obiekty handlowe, fabryki, centra logistyczne, garaże czy inne. Spawanie konstrukcji stalowych jest procesem technologicznym, który ma ogromne znaczenie przy powstawani nowych budowli. Dzięki dobrze wyposażonemu parkowi maszynowemu i dostarczonym dokumentacjom technicznym Jeremias może przygotwać konstrukcje stalowe lub części potrzebne do wznoszenia budynku .

Zgodność z normami budowlanymi

Wszystkie projekty powstające w zakładzie Jeremias Sp. z.o.o. są na każdym etapie przygotowania poddawane rygorystycznym normom. Nad jakością usług obróbki metali czuwa zespół technologów i kontrolerów. Tworzymy standardy, które pozwalają nam utrzymać najwyższą jakość przy produkcji stalowych systemów kominowych i wentylacyjnych jak również realizować zlecenia z sektora usług. Norma ISO 9001:2015 zobowiązuje nas do utrzymania wysokiej jakośći, dotyczy to wszystkich procesów produkcyjnych: spawania, gięcia czy zgrzewania. 

Projektowanie konstrukcji przy użyciu metalowych elementów ma wiele plusów. Jednym z nim jest duża swoboda w tworzeniu projektów tego typu. Można spawać elementy ze sobą tworząc moduły i dzięki temu powiększać ich gabaryty. Ma to znaczenie choćby przy transportowaniu konstrukcji na budowę. Tego typu wielkogabarytowe stelarze stosowane są także w przemyśle chemicznym lub motoryzacyjnym.

Techniki spawalnicze lepsze niż kiedyś

Bez wątpienia głównym zadaniem konstrukcji stalowych jest utrzymanie budynku zgodnie z wymogami prawa budowlanego. Wytrzymałość stalowej konstrukcji musi być bezwzględnie przestrzegana, dlatego tak istotne są parametry spawania stali oraz odpowiedni dobór materiału, z którego powstanie konstrukcja. Spawnie MIG/MAG to najpopularniejsza stosowana technika łączenia elementów z metalu przy budownie konstrukcji stalowych. Dawniej liczyła się wyłącznie wytrzymałość i twardość. w dzisiejszych procesach powstawania szkieletowych obiektów liczy się także ergonomia i estetyka. Coraz częściej odsłonięte konstrukcje widać w garażach podziemnych czy nowoczesnych centrach handlowych. 

ekonomiczne, ale nadal bezpieczne

W przemyśle ciężkim stelaże, tragarze czy stropy metalowe są mimo swojej wagi mają spełniać swoje zadanie konstrukcyjne. Zmiany w architekturze budowalnej zawitały również tutaj i stawianie hal produkcyjcnych czy magazynowych jest już odchudzane przez projektantów. Elementy składowe wykorzystywane do konstrukcji stalowych wykonywane są w postaci blach profilowych, dzieki czemu demontaż takiej konstrukcji jest możliwy. Spawanie blach do tego typu zastosowań znajduje się również w ofercie Jremias Sp. z.o.o

Czytaj więcej o spawaniu

5 (100%) 1 vote[s]